> Zabiegi > Masaże i rehabilitacja > Kinesiology Taping

Kinesiology taping Warszawa

 

Skuteczny taping w centrum Warszawy.

 

Kinesiology taping to innowacyjna metoda leczenia wszelkich dolegliwości bólowych mięśni oraz stawów, która została wymyślona i opracowana przez japońskiego doktora Kenzo Kase. W Polsce ta technika leczenia jest dostępna od 2004 roku i od tego czasu nasi specjaliści regularnie uczestniczą w szkoleniach i seminariach dotyczących kinesiology taping. W naszym salonie, w centrum Warszawy, oferujemy profesjonalne, bezpieczne i skuteczne metody naklejania plastrów u osób w każdym wieku. Współpracujemy z zawodowymi sportowcami oraz osobami, które regularnie uprawiają dowolny sport. W tapowaniu wykorzystujemy plastry najlepszych, światowych marek, m.in.: K-Active, 3NS, czy Kinesio Tex Gold.

Dla kogo kinesiotaping, czyli plastry?

Kinesiology taping wskazany jest dla osób po urazach (np. stawu skokowego, kolanowego, barkowego), z bólami kręgosłupa, z obrzękami limfatycznymi kończyn, sportowcom, we wszystkich przypadkach zaburzeń tkanek miękkich. Plastry przeciwbólowe z powodzeniem wykorzystywane są również u dzieci w różnym wieku.

Z tapowania korzystają zawodowi sportowcy, osoby regularnie uprawiające sport oraz pacjenci po urazach, np. po wypadku w pracy.

Kinesiology taping – wskazania:

 • łagodzenie bólu,
 • zapalenie ścięgna Achillesa,
 • problemy z kostką (zwichnięcie, skręcenie),
 • urazy stawu skokowego, kolanowego, barkowego,
 • bóle kręgosłupa, np. rwa kulszowa,
 • kolano skoczka,
 • w przypadku napięcia mięśniowego,
 • łokieć tenisisty/golfisty,
 • naderwane mięśnie,
 • ostroga piętowa,
 • bliznowce,
 • obrzęk limfatyczny,
 • rozluźnienie mięśni,
 • występowanie intensywnych skurczów,
 • dla relaksu,
 • wady postawy u dzieci i młodzieży,
 • zmniejszenie obrzęków.

Techniki kinesiology taping

W leczeniu metodą kinesiology taping wykorzystywane są różne metody tapowania. Wybór odpowiedniej techniki to decyzja doświadczonego masażysty.

Techniki wykorzystywane w kinesiology taping:

 • technika mięśniowa, mechaniczna: plaster jest naklejany na rozciągniętą strukturę bez rozciągania samego plastra,
 • technika więzadłowa: plaster naklejany jest z napięciem od 25% do 100%, masażysta decyduje o napięciu,
 • technika powięziowa: masażysta nakleja plastry ruchami oscylacyjnymi w miejsce zaburzeń powięziowych,
 • technika korekcyjna: pomocna w prawidłowym ustawieniu stawów, powięzi i mięśni,
 • technika limfatyczna: plaster naklejany jest w okolicy węzłów chłonnych, a ogony plastra na opuchnięte miejsce, napięcie plastra to maksymalnie 20%,
 • technika funkcjonalna: plaster pomaga zwiększyć lub ograniczyć ruch w stawie, dedykowana w czasie aktywności fizycznych.

kinesiology taping warszawa

Jakie są korzyści?

Korzyści z korzystania z tapingu są bardzo duże. W zasadzie są to tylko plusy, nie ma żadnych minusów! Stosowanie plastrów ma zadanie aktywowanie sił samoleczenia się organizmu. Ponadto działają na układ czuciowy i układ krążenia, aktywowanie mięśni, działanie przeciwobrzękowe. Kinesiology taping powinien wspomagać kinezyterapię i terapię tkanek miękkich; nie stanowi osobnej terapii. Głównym zadaniem tapingu jest łagodzenie bólu.

Po jakim czasie odczuwalna jest poprawa?

Kinesiotaping pomaga w walce z bólem kręgosłupa (odcinek lędźwiowy i nie tylko), kolana, ręki, barków, czy wszelkich stawów. Pierwsza różnica w odczuciu bólu pojawia się już po upływie niecałej godziny. Jednak największa poprawa zauważalna jest około 3 dniach po aplikacji. Poczucie bólu jest znacznie inne, co wpływa na samopoczucie i zwiększoną możliwość ruchową.

Korzystamy z najlepszej jakości plastrów!

W pracy z pacjentem nasi specjaliści korzystają tylko z najlepszych jakościowo plastrów. Przez lata pracy testowaliśmy już wiele rozwiązań i przez co jesteśmy pewni, że wybrane przez nas produkty są najlepsze na rynku. W trakcie tejpowania kręgosłupa, kolana, ręki, barku, czy innej części ciała korzystamy z produktów, takich firm jak: K-Active, 3NS, czy Kinesio Tex Gold. Są wykonane z najlepszej jakości bawełny, która pozwala skórze oddychać. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby iść z nimi na pływalnie – są woodoporne. Do wyboru są różne kolory plastrów.

Kinesiotaping w dniu zawodów?

Nagła kontuzja przed startem? Chciałbyś przed zawodami zostać profesjonalnie otejpowany, aby poprawić funkcjonalność ruchową? Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykonali to nasi specjaliści. Nasz salon mieści się w centrum Warszawy i pracuje od poniedziałku do soboty, dlatego wystarczy tylko wcześniej zadzwonić do nas i umówić się na termin.

Jak przygotować się do zabiegu?

Przede wszystkim miejscie, gdzie będa naklejane plastry musi być czyste, nie natłuszczone oraz suche. Żadnych olejków do opalania, maści przeciwbólowych nic. Ponadto jeśli owłosienie jest za duże, to niestety najpierw będzie trzeba je zgolić, aby miejsce było gładkie. Warto również zabrać ze sobą badania lekarskie, zdjęcia RTG. Wszystko, co może przydać się fizjoterapeucie podczas naklejania plastrów.

Przeciwwskazania

Kinesiology taping jest nowoczesną, uniwersalną oraz bezpieczną metodą leczenia dolegliwości bólowych. Dlatego nie ma zbyt wielu przeciwwskazań, które eliminują z możliwości skorzystania z plastrów. Wynikają one z metody oklejania oraz reakcji organizmu na klej i bodźce.

Przeciwwskazania kinesiology tapingu to:

 • choroby skóry (np. wypryski, pęcherze),
 • niezagojone rany,
 • reakcja alergiczna na taśmę,
 • krwawienia, krwotoki,
 • miażdżyca naczyń kończyn dolnych,
 • łamliwość kości,
 • niewydolność serca,
 • ostre stany zapalne,
 • żylaki, owrzodzenie żył, zapalenie żył,
 • zapalenie szpiku kostnego z przetokami,
 • nowotwory,
 • choroba Buergera lub Raynauda,
 • nieopanowana niewydolność serca,
 • jamistość rdzenia,
 • osteoporoza w stopniu zaawansowanym,
 • choroby zakaźne,
 • świeżo po złamaniu kości, naderwaniu czy zerwaniu ścięgien i mięśni.

kinesiotaping warszawa

Czy można stosować kinesiology taping u dzieci i młodzieży?

Oczywiście! Nie ma żadnych przeszkód, aby taping stosować również u dzieci, w każdym wieku. Nie ważne, czy jest to kilkuletnia pociecha, czy nastolatek. Taping jest skuteczny niezależnie od wieku pacjenta. Oczywiście zabieg tapowania jest całkowicie bezpieczny. Wykonywany jest przez wykwalifikowaną kadrę, która regularnie uczestniczy w szkoleniach dotyczących wykorzystywania popularnych “tejpów” u dzieci i młodzieży.

Czy z tapingu można skorzystać również mając voucher?

Zabieg kinesiology taping nie jest głównym powodem, dla którego wykupywany jest voucher w naszym salonie, ale czasami los zmusza nas do weryfikacji planów. Zamiast np. masażu relaksacyjnego może być potrzebny właśnie zabieg przeciwbólowy, jakim jest tapowanie. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby z kinesiology taping skorzystać z karty podarunkowej. Istnieje możliwość dopłaty różnicy, jeśli kwota na voucherze jest niewystarczająca. Dodajmy, że karta podarunkowa jest ważna 3 miesiące od daty zakupu. Polecamy voucher z salonu Afrodyta Expert of Beauty jako prezent dla bliskich osób.

Współpraca z zawodowym sportowcem?

Jesteś osobą, która regularnie uprawia dowolną aktywność fizyczną? Potrzebujesz profesjonalnego wsparcia, aby przygotować się do zawodów? Nasz salon w centrum Warszawy (Śródmieście) oferuje profesjonalną opiekę nad sportowcami. Począwszy od masażu sportowego, leczniczego, a skończywszy na kinesiology taping. Wspólnie wyleczymy każdą kontuzję oraz dolegliwość bólową. Zaufaj doświadczonej kadrze specjalistów! Kinesiotaping jest obecnie podstawową formą rehabilitacji i regeneracji wśród m.in. piłkarzy, tenisistów, siatkarzy, bokserów, zawodników MMA, lekkoatletów.

Po naklejeniu cały czas czuje plaster na skórze?

Już po parunastu minutach pacjent zapomina, że ma na ciele naklejone plastry. Organizm przyzwyczaja się do nich obecności i nie powodują dyskomfortu. Można z nimi biegać, skakać, pływać, dosłownie wykonać każdą aktywność ruchową. Nie krępują ruchów w żaden sposób. Elastyczność plastra pozwala na rozciąganie się do około 130-140%.

Kinesiology taping, a rwa kulszowa

Kinesiology taping (kinesiotaping), czyli popularnie zwane “tapowanie” jest skuteczną i popularną metodą w walce z ogromnym bólem, jaki towarzyszy rwie kulszowej. Dlatego stosujemy również plastry w walce z tą dolegliwością. Zastosowanie kinesiology taping w leczeniu rwy kulszowej jest popularne, ponieważ w znaczny sposób może uśmierzyć ból pacjentowi. Jednak, aby taping był skuteczny musi być wykonany przez specjalistów.

Ból kręgosłupa podczas ciąży, a kinesiology taping

Dużo kobiet w ciąży odczuwa duże problemy z kręgosłupem. Zdarza się, że ból jest tak dokuczliwy, że uniemożliwia codziennie funkcjonowanie. Czy taping może pomóc? Oczywiście! Bardzo często wykonujemy zabiegi lecznicze u kobiet, które są w ciąży, a poczucie bólu jest tak duże, że nie mogą zaopiekować się drugim dzieckiem. W takim przypadku plastry przeciwbólowe mogą okazać się jedynym rozwiązaniem. Już po parunastu minutach po naklejeniu kobieta poczuje różnice. Sprawdź sama!

Czy występują skutki uboczne?

Leczenie metodą kinesiology taping jest bardzo bezpieczne i nie powoduje skutków ubocznych. Nie mowy również o odparzeniach, jeśli nie cierpi się na żadne alergię. Nie wpływa również w żaden sposób na funkcjonowanie przewodu pokarmowego. Do organizmu nie przedostają się żadne substancje chemiczne.

Żadne metody leczenia nie działają? Spróbuj kinesiotaping

Od dłuższego czasu doskwiera Ci ból kręgosłupa, w nodze, ręce, barku, czy innej części ciała i nikt nie potrafi Ci pomóc? A może dolegliwość znika i pojawia się co jakiś czas? Warto w takim przypadku zastosować kinesiotaping. Plastry pozwalają oczyścić organizm z toksyn i poprawiają ogólne funkcjonowanie narządów człowieka.

Kinesiology taping (kinesiotaping) – cena

UsługaCena
Kinesiology tapingod 40 zł

Kinesiology taping w centrum Warszawy. Czemu u nas?

Zabieg kinesiotaping jest stosunkowo nowym sposobem na walkę z kontuzjami oraz dolegliwościami bólowymi u zawodowych sportowców oraz osób, które korzystających z różnych aktywności fizycznych. Nasi masażyci, fizjoterapueci roaz rehabilitanci już od dawna uczestniczą w szkoleniach i konferencjach o tematyce tapowania. Dlatego wszystkie sesje z wykorzystaniem plastrów przeciwbólowych w naszym salonie, w Warszawa Centrum (Śródmieście), są całkowicie bezpieczne i skuteczne. Oferujemy zabiegi kinesiology taping w konkurencyjnych cenach. Sprawdź nas cennik. Zapraszamy do odwiedzenia naszego salonu.

Afrodyta w liczbach


1

z najlepszych salonów w Warszawie
11

prestiżowych nagród
28

lat doświadczenia
12 000

zadowolonych klientów
21 000

wykonanych zabiegów

close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonimy do Ciebie!


* Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych lub przekazany dalej.
Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
Rejestracja
Wyślij zapytanie
na interesujący Cię temat...

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Afrodyta Expert of Beauty, Warszawa C.H. Blue City,  Al. Jerozolimskie 179 w celach marketingowych oraz dla prawidłowej realizacji usługi "umów wizytę".

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close