> Zabiegi > Depilacja Laserowa – new

Depilacja laserowa Warszawa Centrum

Skuteczne usuwanie zbędnego owłosienia w centrum Warszawy.Marzysz o gładkim ciele bez zbędnych włosków? Sprawdź, czy depilacja laserowa będzie najlepszym rozwiązaniem dla ciebie. Dysponujemy różnorodnymi rodzajami urządzeń, które zapewnią efekt gładkiej skóry na długo.

 • Depilacja laserowa NORDLYS to najnowsze dostępne na rynku kosmetyczno-medycznym urządzenie tego typu, które zostało zatwierdzone przez Amerykańską Agencję Żywności i Leków (FDA). Dzięki wbudowanej inteligencji klinicznej pozwala na przeprowadzenie skutecznych zabiegów depilacji oraz zmniejszenie ryzyka wystąpienia efektów ubocznych.
 • Depilacja I2PL Ellipse Flex to najnowocześniejsze i jedyne w Polsce urządzenie do zabiegów światłem. Depilacja z wykorzystaniem technologii I2PL Ellipse to najbardziej popularny zabieg usuwania nadmiernego owłosienia – pomimo, że nie jest to zabieg laserowy.
 • Laser Pil to pierwszy laser NEODYMOWO-YAGOWY, który zapewni Ci najbezpieczniejszą, całkowicie bezbolesną i permanentną depilację każdego koloru i rodzaju owłosienia. Likwiduje on równie dobrze włosy ciemne, jak i jasne przy każdym kolorze skóry (również opalonej).

Co jeszcze u nas znajdziesz?

 • Atrakcyjne ceny i nagrody – znajdziesz u nas częste promocje i stałą ofertę pakietów zabiegowych w konkurencyjnych cenach (zobacz cały cennik). Dla stałych klientów atrakcyjne nagrody i darmowe zabiegi za wizyty, opinie i polecenia. Bez problemu zapłacisz kartą lub telefonem – nie musisz szukać bankomatu.
 • Łatwy dojazd do salonu – dojedziesz do nas wygodnie i szybko metrem lub tramwajem. Jeśli poruszasz się samochodem, to bez problemu znajdziesz miejsce parkingowe, w okolicy jest ich 1300! Przy okazji zrobisz zakupy w pobliskich centrach handlowych, zjesz obiad lub wybierzesz się do kina.
 • Salon kosmetyczny czynny w niedzielę – jesteśmy otwarci codziennie także w niedzielę. Zapraszamy codziennie w godzinach od godziny 9 do 21, a w soboty i w niedzielę od 10 do 20.

tel. [Zadzwoń] lub odwiedź nas osobiście: Afrodyta – Salon kosmetyczny, Warszawa, Plac Defilad 1, PKiN

Więcej informacji

DEPILACJA LASEROWA

Depilacja laserowa NORDLYS

Chcesz uzyskać trwały efekt depilacji? Szukasz komfortu i poczucia bezpieczeństwa podczas zabiegu? Potrzebujesz wsparcia profesjonalistów?    Nam możesz zaufać! 25 lat doświadczenia w laseroterapii i ponad 21 000 wykonanych zabiegów depilacji laserowej – to wszystko zobowiązuje. Poza tym profesjonalny zespół oraz atestowany i sprawdzony sprzęt stanowią gwarancję bezpieczeństwa i najwyższej jakości.

 

depilacja laserowa

 TECHNOLOGIA

W naszym salonie posiadamy urządzenie NORDLYS firmy Ellipse, czyli najnowsze dostępne na rynku kosmetyczno-medycznym urządzenie tego typu, które zostało zatwierdzone przez Amerykańską Agencję Żywności i Leków (FDA). Dzięki wbudowanej inteligencji klinicznej pozwala na przeprowadzenie skutecznych zabiegów depilacji oraz zmniejszenie ryzyka wystąpienia efektów ubocznych.

Depilacja laserowa NORDLYS to najnowsza technologia SWT (Selective Waveband Technology), która gwarantuje bezpieczeństwo i komfort podczas zabiegu, dając możliwość przeprowadzania najskuteczniejszych zabiegów depilacji w bardzo krótkim czasie, dzięki zastosowaniu szybkiego impulsu (poniżej 1 milisekundy).

Celem metody nie jest, jak w przypadku naszych laserów depilacyjnych Nd-Yag hemoglobina, lecz melanina, a zabieg polega na naświetlaniu obszaru pokrytego zbędnym owłosieniem specjalnym aplikatorem (HR), który emituje światło o odpowiednio dobranych długościach fal, całkowicie bezpiecznych dla organizmu. Światło absorbowane jest przez pigment (melaninę) zawarty we włosach i zamieniane w ciepło. Włos przewodzi ciepło do mieszka włosowego, który zostaje definitywnie zniszczony i nie ma możliwości ponownego produkowania włosów. W związku z tym, że działamy na melaninę, najlepsze efekty uzyskuje się u osób z jasną skórą i ciemnymi włoskami. Dlatego, skóra w miejscu zabiegu nie może być opalona.

 

CYKL WZROSTU WŁOSA

Anagen – faza wzrostu, w której mieszek włosowy jest bogato unaczyniony – odżywia włos. Komórki macierzy są bardzo aktywne – rozmnażają się. Melanocyty produkują melaninę odpowiedzialną za kolor włosa.
Katagen – faza regresywna, w której następuje atrofia struktury włosa – nie ma tak bogatego unaczynienia, a melanocyty nie produkują barwnika.
Talogen – faza spoczynku, czyli etap, kiedy ustają wszystkie funkcje, pod martwą macierzą rodzi się nowy włos (cykl rozpoczyna się od początku).

Nie można dokładnie określić czasu trwania poszczególnych faz, zależy to od wielu czynników :

 • cech osobniczych
 • obszaru, na którym występują włosy (nie istnieje żaden uniwersalny schemat)
 • metod depilacji laserowej, jakim poddawany był dany obszar (przy prawidłowo dobranych i przeprowadzonych zabiegach cykl wzrostu włosa jest bardziej uregulowany)

 

depilacja laserowa depilacja laserowa depilacja laserowa 

 

EFEKTY

Innowacyjna technologia zapewnia szybkie i bardzo dobre efekty zabiegu dla każdego typu skóry – dla kobiet i mężczyzn, a promień działa na wszystkie rodzaje i kolory włosów z wyjątkiem białych. Statystycznie efekty osiąga się szybciej niż w przypadku lasera, ale nadal cykliczność wzrostu włosa wymaga przeprowadzenia 3-6 zabiegów w odstępach od 6 do 8 tygodni. Rekomendujemy wykonywanie zabiegów w serii 4 do 6. Ostateczna ich ilość zawsze zależy od cech osobniczych pacjenta, stanu wyjściowego, jak również stosowanych dotychczas metod depilacji. Badania kliniczne dowodzą, że po kilku latach od zakończenia zabiegów depilacji odrasta nie więcej niż 1% włosów.

Dla osób o ciemniejszej skórze i jaśniejszych włosach oferujemy alternatywę w postaci depilacji laserowej LaserPil laserami typu Nd-Yag.

 

WSKAZANIA I PRZECIWWSKAZANIA

Depilacja wskazana jest dla każdego od 18. roku życia z ogólnym, dobrym stanem zdrowia. Pacjenci poniżej 18. roku życia muszą przedstawić zgodę rodziców lub opiekunów.

Przeciwwskazaniem do zabiegu jest:

 • stosowanie ziół i leków fotouczulających,
 • nadwrażliwość na światło,
 • choroby typu łuszczyca,
 • cukrzyca,
 • epilepsja,
 • wszczepiony rozrusznik serca,
 • ciąża,
 • przyjmowanie leków przeciwzapalnych, sterydów oraz środków antydepresyjnych.

 

ŚRODKI OSTROŻNOŚCI

6 tygodni przed zabiegiem nie należy:

 • opalać się,
 • wyrywać włosów pęsetą, depilatorem oraz woskiem,
 • stosować samoopalaczy.

Miesiąc po zabiegu nie należy wystawiać się na działanie promieni słonecznych.

UsługaCenaCzas
wąs250 zł10 min
broda250 zł15 min
baki250 zł10 min
policzki300 zł20 min
pachy350 zł15 min
brodawki250 zł10 min
przedramiona500 zł20 min
całe ręce700 zł30 min
linia biała200 zł10 min
brzuch500 zł30 min
klatka piersiowa500 zł30 min
ramiona350 zł20 min
plecy(góra)500 zł20 min
plecy(dół)350 zł15 min
plecy całe600 zł40 min
bikini pachwiny400 zł15 min
bikini głębokie500 zł20 min
bikini całe600 zł30 min
łydki600 zł30 min
łydki z kolanami650 zł30 min
uda650 zł30 min
całe nogi1200 zł1 godz

Depilacja laserowa I2PL Ellipse

I2PL Ellipse Flex to najnowocześniejsze i jedyne w Polsce urządzenie do zabiegów światłem. Depilacja z wykorzystaniem technologii I2PL Ellipse to najbardziej popularny zabieg usuwania nadmiernego owłosienia – pomimo, że nie jest to zabieg laserowy.

I2PL – Intensywne Źródło Światła Drugiej Generacji to klinicznie potwierdzona efektywność i bezpieczeństwo, europejski certyfikat EUMDD i amerykański FDA. I2PL Ellipse Flex jest bardzo uniwersalnym urządzeniem, które dzięki możliwości dowolnej regulacji impulsu świetlnego będzie stosowane w wielu innych terapiach, nad którymi prowadzone są aktualnie badania kliniczne. Już wkrótce dostępne będą nowe aplikacje (np. likwidacja rozstępów).

Dzięki wyjątkowym technologiom Square Pulse oraz Dual Mode Filtering opracowanym przez Ellipse, depilacja z wykorzystaniem systemów I2PL firmy Ellipse jest praktycznie bezbolesna w przeciwieństwie do wielu innych laserowych zabiegów. Zabieg daje efekt długotrwałego i bezpiecznego usunięcia niechcianych włosów (nogi, bikini, pachy itp.) Zabieg wykonywany w serii ok. 4-6 zabiegów. Odstępy między zabiegami to 6-8 tyg. Po zabiegach nie można się opalać i depilować (woski, pęseta, depilator) .

Dowiedz się więcej o depilacji laserowej I2PL Ellipse

Trwałe usuwanie owłosienia – szybkie i bezbolesne zabiegi, alternatywa depilacji laserowej.

Porównaj ramię przed i po zabiegu:

depilacja laserowadepilacja laserwoa

Zabieg I2PL (Intensywne Źródło Światła II Generacji) to metoda zbliżona do depilacji laserowej, z tą różnicą że celem nie jest tu hemoglobina, jak w przypadku naszych laserów depilacyjnych Nd-Yag, lecz melanina.

Depilacja zbędnego owłosienia metodą I2PL (Intensywne Źródło Światła II Generacji) polega na naświetlaniu obszaru pokrytego zbędnym owłosieniem specjalnym aplikatorem (HR), który emituje światło o odpowiednio dobranych długościach fal, całkowicie bezpiecznych dla organizmu. Światło absorbowane jest przez pigment (melaninę) zawarty we włosach i zamieniane w ciepło. Włos przewodzi ciepło do mieszka włosowego, który zostaje definitywnie zniszczony i nie ma możliwości ponownego produkowania włosów. W związku z tym, że działamy na melaninę, najlepsze efekty uzyskuje się u osób z jasną skórą i ciemnymi włoskami. Dlatego skóra w miejscu zabiegu nie może być opalona.

Statystycznie efekty osiąga się szybciej niż w przypadku lasera, ale nadal cykliczność wzrostu włosa wymaga przeprowadzenia 3-6 zabiegów w odstępach od 6 do 8 tygodni. Badania kliniczne dowodzą, że po kilku latach od zakończenia zabiegów depilacji odrasta nie więcej niż 1% włosów.

Po prawidłowo przeprowadzonych zabiegach nie występują żadne skutki uboczne.

depilacja laserowa

Przeciwwskazania są zbliżone do tych, co przy depilacji laserowej tj.: nadwrażliwość na światło osobnicza lub spowodowana przyjmowaniem leków fotouczulających, ciąża, rozrusznik serca, choroby typu: epilepsja, łuszczyca, cukrzyca, hemofilia, skłonność do bliznowców oraz wyrywanie włosów w miejscu zabiegu w ciągu 6 tyg. poprzedzających zabieg. Dodatkowo bardzo istotne jest, aby skóra nie była opalona gdyż I2PL działa na melaninę.

Sześć specjalnie dobranych aplikatorów zapewnia unikalną kombinację bezbolesnych, efektywnych i bezpiecznych zabiegów:

depilacja laserowa

Dla osób o ciemniejszej skórze i jaśniejszych włosach, oferujemy alternatywę w postaci depilacji laserowej LaserPil laserami typu Nd-Yag.

Depilacja laserowa – Laser Pil

Laser Pil to pierwszy laser NEODYMOWO-YAGOWY, który zapewni Ci najbezpieczniejszą, całkowicie bezbolesną i permanentną depilację każdego koloru i rodzaju owłosienia. Likwiduje on równie dobrze włosy ciemne, jak i jasne przy każdym kolorze skóry (również opalonej). Wyjątek stanowią siwe włosy (bez pigmentu), gdyż biały kolor odbija światło. Nie należy usuwać również meszku włosowego, ponieważ stanowi on fizjologiczną barierę ochronną skóry.

Laser Pil jako jedyny laser do depilacji stosowany w Polsce, nie działa na melaninę, zawartą we włosach i skórze, a jedynie na brodawki włosa. Dzięki temu, laser usuwa je bez ryzyka poparzeń, podrażnień czy przebarwień. Jest to zabieg bezbolesny, a jedyne co można odczuwać, to delikatne mrowienie i ciepło.

Laser Pil działa na zasadzie fototermolizy selektywnej, co oznacza, że dociera aż do brodawki włosa i skutecznie ją niszczy, nie naruszając przy tym żadnych komórek skóry.

Laser Pil przy każdym zabiegu definitywnie usuwa od 20% do 30% włosów (te, które są aktualnie w fazie wzrostu). W związku z tym należy wykonać minimum 3 naświetlenia w odstępach 4-6 tygodni. Ostateczna ilość zabiegów zależy od cech osobniczych pacjenta, stanu wyjściowego, oraz stosowanych dotychczasowo metod depilacji.

Jedynie nasz personel został przeszkolony bezpośrednio w firmie, która opracowała ten sposób depilacji – Vanity Line w Ovadzie we Włoszech. Posiadamy również największe doświadczenie, wynikające z wykonania już ponad 10.000 zabiegów. Nad całością czuwa lekarz – specjalista z zakresu Medycyny Estetycznej i dermatologii.

Skontaktuj się ze specjalistami z Salonu Kosmetycznego Afrodyta Expert of Beauty.

Dowiedz się więcej o Laserze Pil

Laser Pil stworzony przez włoską firmę Vanity Line, to pierwszy laser Neodymowo-Yagowy, przeznaczony wyłącznie do depilacji laserowej, którego głównym celem nie jest, jak dotychczas melanina, lecz hemoglobina, a dokładniej, maleńkie kapilary (naczynka krwionośne), które odżywiają macierz włosa w fazie jego wzrostu (anagen).

depilacja laserowa ciała

Laser Pil skutecznie usuwa włosy ze wszystkich części ciała, zarówno z tych mniejszych i delikatniejszych (twarz, pachy, bikini), jak i tych bardziej obszernych (nogi, plecy, klatka piersiowa). Wyjątek stanowią okolice oczu (zabieg wykonuje się w specjalnych okularach ochronnych) oraz wnętrze nosa i ucha. Zabiegi trwają od 15 minut na górnej wardze, do 4-6 godzin w przypadku nóg.

depilacja laserowa włosów

Jak wpływa to na przebieg i efekty depilacji laserowej?

Nie ma znaczenia kolor owłosienia czy skóry. Laser Nd – Yag skutecznie usuwa każdy rodzaj włosa, również blond (wyjątek stanowią włosy siwe, gdyż biały kolor odbija światło lasera). Nie występuje również ryzyko poparzeń, podrażnień, czy przebarwień w przypadku ciemnej karnacji. Depilacja laserowa jest absolutnie bezpieczna i bezbolesna. Urządzenie działa bowiem na zasadzie fototermolizy selektywnej – promień lasera dociera do cebulki włosa, nie naruszając i nie podrażniając innych komórek skóry.

Zabieg jest szybki i skuteczny. Pojedynczy zabieg usuwania włosów np. znad górnej wargi trwa 5 – 10 minut i pozwala na trwałe zniszczenie około 30% mieszków włosowych. O ostatecznej cenie decyduje ilość impulsów zużytych na zabieg. Suma ta wynika z wielkości depilowanej powierzchni oraz z gęstości owłosienia. Zabiegu nie wykonuje się jedynie w przypadku występowania stanów zapalnych skóry, lub gdy przyjmowane są leki mogące wywołać fotouczulenie.

CHARAKTERYSTYKA LASERA Nd – Yag

Laser – to urządzenie, które jest źródłem światła o różnej mocy, które charakteryzuje się :
monochromatycznością – stałą długością fali,
jednokierunkowością – nie rozprasza się,
selektywnością działania światła laserowego – każda długość wiązki światła “czyta” inne komórki skóry.
W przypadku lasera Nd -Yag, ośrodkiem aktywnym dla źródła światła jest NEODYMIO – YAG – diament syntetyczny.

ZASADA DZIAŁANIA

Podstawowym celem lasera Nd – Yag NIE jest MELANINA (jak w większości dotychczasowych laserów stosowanych do depilacji laserowej), lecz BRODAWKA SKÓRNA, sformowana z maleńkich naczyń włosowatych, otaczających mieszek włosowy (oraz dopiero w dalszej kolejności melanina, keratyna i lipoproteiny błon komórkowych). Światło lasera dociera do brodawki i koaguluje kapilary, odżywiające cebulkę (mieszek) włosa, nie odżywiany mieszek obumiera – jeśli nie ma mieszka – nie ma włosa. Laser nie narusza innych naczyń krwionośnych, gdyż naczynia brodawki są dużo mniejsze i mają wolniejszy przepływ krwi od pozostałych, a tylko takie widzi światło naszego lasera.
Bardzo istotną sprawą jest też długość fali lasera Nd – Yag, która wynosi 1064 nanometry (najdłuższa z dotąd stosowanych i wystarczająca aby penetrować skórę na głębokości 5 – 6mm, czyli tej, na której znajdują się cebulki włosów).
Laser (każdy) atakuje i niszczy jedynie włosy w fazie wzrostu (anagenu), gdyż tylko wtedy mieszek jest tak bogato unaczyniony (i tylko wtedy melanocyty produkują melaninę).

Porównanie systemów depilacji laserowej opierających się na fotolizie selektywnej

Zastosowanie technologii, które wykorzystują energię świetlną do depilacji laserowej zatacza coraz szersze kręgi.
Dlaczego światło? Jego zastosowanie jest oparte o zasadę określoną jako fotoliza selektywna, w oparciu o którą pewne szczególne długości fali świetlnej (tzn. określone barwy światła) mogą być pochłaniane, w specyficzny sposób, wyłącznie przez określone składniki skóry (melanina, krew, itp.), powodując w niej selektywne zniszczenia poprzez rozchodzenie się ciepła. Im bardziej specyficzny rodzaj światła, tym mniejsze uszkodzenia, które może ono spowodować na pozostałej skórze. Zapoznajmy się z podstawowymi, stosowanymi metodami:

Światło impulsowe o szerokim spektrum lub “Spilight system”

Zastosowanie białego światła, które stanowi sumę większej ilości fal świetlnych o różnej barwie. Światło, przechodząc przez pryzmat, rozkłada się na główne składowe długości fal, z efektem, który możemy nazwać tęczą.
Szeroki strumień fal świetlnych uderza w skórę oraz w mieszki włosowe powodując zniszczenie. Wynik depilacji laserowej jest dobry, jakkolwiek istnieją pewne działania uboczne, źle tolerowane przez pacjentki, prawdopodobnie ze względu na niewielką specyfikę fototermolizy. Skóra ulega gwałtownemu zaczerwienieniu, które utrzymuje się przez wiele tygodni, w niektórych przypadkach mogą pojawić się pęcherze.

Urządzenia laserowe

Te urządzenia są w stanie wybrać, a zatem emitować jeden rodzaj długości fali świetlnej, są one bardzo specyficzne. Jakkolwiek urządzenia te zostały niedawno zastosowane do depilacji laserowej, istnieje już wiele aparatów laserowych, używanych do tego celu. Rozejrzyjmy się po dżungli propozycji i spróbujmy zapoznać się lepiej z możliwościami, z rodzajami laserów oraz ze skutkami ubocznymi zabiegów.

Laser rubinowy

Emituje intensywne , czerwone światło (długość fali 694 nm), które zasadniczo zostaje pochłonięte przez melaninę. Niestety, substancja znajduje się nie tylko we włosie, ale jest skoncentrowana w powierzchniowych warstwach skóry przez które przechodzi promień lasera. Skutki? – ryzyko oparzeń (ponieważ energia świetlna pochłonięta przez melaninę uwalnia ciepło w naskórku), rumień, a przede wszystkim białe plamy, spowodowane zniszczeniem komórek barwnikowych naskórka (szczególnie przy ciemnej skórze). Poza tym depilacja tym laserem jest dość przykra, ponieważ pacjentka zgłasza pieczenie, czasami bardzo mocne. A wyniki? Dobre przy ciemnych włosach (ok. 25% przy każdym przejściu lasera), słabe przy jasnych włosach, zerowe przy włosach białych. Inny problem polega na tym, że promień lasera penetruje ze skuteczną energią tylko w odległości ok. 5 mm od powierzchni skóry natomiast cebulki włosowe w fazie wzrostu (anagen) znajdują się od 5 do 15 mm pod naskórkiem.

Laser aleksandrytowy

Emituje fale o długości 755 nm (pomiędzy promieniowaniem czerwonym, a podczerwonym), dobrze pochłaniane przez melaninę. Te same spostrzeżenia co i przy laserze rubinowym.

Q – switched Nd z chromoforem egzogennym

Laser zazwyczaj stosowany przy tatuażach, emituje promienie świetlne o wysokim natężeniu, w bardzo krótkim czasie (miliardowe części sekundy). Stosowany razem z czarnym żelem węglowym, który absorbuje całą długość fali światła. Żel, bez którego nie dojdzie do skutecznej depilacji laserowej, po przejściu do kanalika włosowego może przechwycić energię światła i zniszczyć cebulkę. Wyniki kliniczne wydają się być dobre, ale zabiegi są kosztowne ponieważ urządzenie jest bardzo drogie. Poza tym naświetlanie laserem uwalnia energię wewnątrz kanalika włosowego, mogą wystąpić prawdziwe mikro wybuchy z możliwością powstania maleńkich blizn.

Laser z diodą impulsową o dużej energii

Ostatnio pojawił się w USA laser z diodą (emituje promienie podczerwone ok. 900 nm), który może uwolnić przy każdym impulsie dawkę dużej energii (40 Joule/cm2). Daje dobre wyniki (25% utraty włosów przy każdym przejściu) ale też skutki uboczne. Laser o małej mocy z diodą (poniżej 5 W) stosowany razem z żelem, który hamuje wzrost włosów. Ponieważ ten laser ma małą moc, nie jest jasne w chwili obecnej (niewiele istniejących badań naukowych), czy depilacja zależy od działania żelu czy od działania lasera.

Laser Nd-Yag o długim impulsie

Ostatnio stworzony, owoc technologii włoskiej. Emituje fale o długości 1064 nm. Penetruje na głębokość ponad 5 mm. Stosowanie nie jest bolesne, wydaje się, że działa na większą ilość elementów powodujących wzrost włosa (melanocyty, naczynia skóry właściwej oraz lipoproteiny błon komórkowych), daje dobre wyniki przy każdym rodzaju włosów (poza siwymi). Wyniki ostatnich badań we Włoszech drukowane w znanym przeglądzie ”Dermatologic Surgery” wykazują, że po jednym przejściu lasera ginie ok. 30% włosów i nie występują żadne uszkodzenia takie jak rumień czy blizny pooparzeniowe. Poza tym laser daje doskonałe wyniki przy ciemnej skórze ponieważ nie powoduje odbarwień skóry poddanej zabiegowi.

DEPILACJA LASEREM NEODYMOWO – YAGOWYM

Niepożądane owłosienie ciała stanowi zdecydowanie powszechny problem, a stosowane metody rozwiązania go mają pewne ograniczenia, dają skutki uboczne oraz niezadowalające wyniki. Idealna depilacja laserowa powinna być skuteczna, szybka i nie powinna powodować bólu, ani skutków ubocznych. Ostatnie prace w dziedzinie rozwoju aparatów, w których wykorzystana jest energia światła, doprowadziły do znacznych postępów w technice depilowania. Poniżej podajemy streszczenie publikowanego już opracowania dot. depilacji laserem Nd- YAG o długim impulsie.

Opracowanie :

Odnosi się ono do zabiegów przeprowadzonych na 72 osobach, w wieku od 20 do 49 lat w ciągu 7 miesięcy.
Wśród tych osób 71 było rasy białej i przedstawiało fototypy od II do IV, jedna osoba rasy azjatyckiej – fototyp V.
17 osób miało włosy blond, 53 – szatyni lub czarne, 2 – rude.
Na podstawie cech klinicznych dokonano podziału na 3 grupy:
25 osoby (22 osoby płci żeńskiej oraz 3 płci męskiej) prosiły o depilację laserową wyłącznie w celach estetycznych; wszyscy posiadali normalne rozłożenie owłosienia w stosunku do części anatomicznych oraz płci;
23 kobiety z dziedzicznym, nadmiernym owłosieniem;
24 osoby (22 kobiety i 2 transseksualiści) przerzedzenie włosów.
Przed rozpoczęciem zabiegu laserem Nd-YAG, obszar poddawany zabiegowi został ogolony, promień podłączony do światłowodu był emitowany przez szczelinę o średnicy 4 mm, z energią od 23 do 40 J/cm2 , w zależności od rodzaju włosa.
Dawki stosowane dla różnych rodzajów i kolorów włosa:

Kolor,  rodzaj, usytuowanie  włosówDawka
Blond, cienkie, kasztanowe jasne, ciemne, ramiona, nogi30-40  J/cm2
Blond, cienkie, kasztanowe jasne, ciemne inne miejsca23-30  J/cm2
Blond, kasztanowe jasne, pachy, pachwiny40 J/cm2
Ciemne, pachy i pachwiny30 J/cm2
Zarost na twarzy23-30 J/cm2

W miarę potrzeby zmniejszano strumień w zależności od uczucia dyskomfortu zgłaszanego przez pacjenta podczas zabiegu. Uderzający promień pozwalał na poddanie zabiegowi w sposób jednolity całego obszaru oraz przyległych miejsc i zapobiegał możliwym przesunięciom.
Zabiegom poddane były następujące części ciała:
twarz i szyja (22 osoby), pachwiny (20), klatka piersiowa (16), brzuch (10), nogi (10), policzki (7), ramiona (2), pachy (2).
Po zakończeniu zabiegu zabronione jest wystawianie na działanie słońca depilowanej części ciała przez 20 dni.
Osoby, które prosiły wyłącznie o przerzedzenie ilości włosów, a nie o całkowitą depilację laserową były poddane jednemu zabiegowi oraz wizytom kontrolnym co 4 tygodnie przez 7 miesięcy.
Ci, którzy prosili o całkowitą depilację laserową poddawani byli zabiegowi co 4 tygodnie, aż do uzyskania żądanego rezultatu. Kolejne kontrole trwały od jednego do siedmiu miesięcy.

WYNIKI

Każdy zabieg laserem pozwolił usunąć ok. 20 – 40% owłosienia na depilowanej części ciała, w zależności od rodzaju włosa oraz zastosowanej dawki. Uzyskane rezultaty utrzymywały się przez kolejne 28 tygodni. Siedem osób z Grupy 1 oraz wszystkie osoby z Grupy 2 były zadowolone z wyników i nie prosiły o dalsze zabiegi. 18 osób z Grupy 1 i wszystkie osoby z Grupy 3, (które poprosiły o całkowite usunięcie całego owłosienia z części ciała poddawanej zabiegowi) po średnio 5 zabiegach osiągnęły rezultat całkowitej depilacji laserowej.
Ilość zabiegów dla różnych rodzajów i kolorów włosa:

Kolor,  rodzaj, usytuowanie                                        włosówIlość  zabiegów
Blond, cienkie, kasztanowe jasne,  ciemne,                                      ramiona, nogi4 – 6
Blond, cienkie, kasztanowe jasne,  ciemne                                      inne miejsca3 – 4
Blond, kasztanowe jasne, pachy,  pachwiny3 – 4
Ciemne, pachy i pachwiny6 – 8
Zarost na twarzy6 – 8

EFEKTY UBOCZNE

Trzydzieści osiem osób zgłosiło lekkie pieczenie. Wśród tych osób 35 (owłosienie ciemne i sztywne) zgłaszało znaczny dyskomfort przy natężeniu 40 J/cm2. Ten dyskomfort został zmniejszony poprzez obniżenie natężenia dawki oraz zwiększenie ilości zabiegów powyżej ilości koniecznej dla osób o jaśniejszym owłosieniu. Żadna osoba nie odczuwała bólu podczas zabiegów oprócz depilowania pach. Zastosowane natężenie dawki nie spowodowało śladów obrażeń związanych z uszkodzeniem naskórka, takich jak długotrwały rumień lub pojawienie się pęcherzy.

WNIOSKI

Trudność związana z trwałą depilacją laserową jest zasadniczo związana z tym, że początek włosa znajduje się głęboko w skórze (w fazie wzrostu ponad 5 mm poniżej powierzchni naskórka) co chroni mieszek włosowy przed szkodliwymi działania o różnym natężeniu. Można trwale uszkodzić włos tylko wówczas, kiedy zostanie zniszczona najgłębsza część mieszka. Teoretycznie, techniki stosujące energię światła dają wyraźne korzyści w porównaniu z tradycyjnymi metodami. Według zasady fototermolizy selektywnej promień lasera powinien być w stanie trafić wyłącznie w strukturę włosa bez uszkadzania okalających ją tkanek. Wszystkie dotychczas próbowane metody dają pewne efekty uboczne, szczególnie ból, pęcherze, hiperpigmentację, słabe zabarwienie krwinek i/lub długotrwały rumień.

Wyniki niniejszych badań pokazują, że zabieg laserem Nd – YAG umożliwia uzyskanie dobrej depilacji. Podczas względnie małej ilości zabiegów, bez powstawania blizn lub innych efektów ubocznych, osiągnięto dobre wyniki, szczególnie na osobach o ciemnej skórze, nie wystąpiły białe plamy ani odbarwienia. Ten szczególny promień lasera, o długości równej 1064 nm przechodzi poniżej powierzchni skóry na głębokość ponad 5 mm i dochodzi do najgłębiej znajdujących się mieszków włosowych. Promień działa na wszystkie rodzaje i kolory włosów poza białymi.

PRZEKONAJ SIĘ NA WŁASNEJ SKÓRZE, JAK TO DZIAŁA:

Proponujemy skorzystanie z próbnego zabiegu depilacji laserowej za darmo. Polega on na poddaniu naświetlaniu laserem powierzchni 10cm2 w dowolnym miejscu ciała (poza twarzą). Zabieg ma na celu pokazanie skuteczności działania naszego lasera oraz przekonanie o jego absolutnym bezpieczeństwie i bezbolesności.
A oto jak wyglądają efekty zabiegów laserowej depilacji na poszczególnych częściach ciała:
Plecy mężczyzny przed zabiegiem i po 3 naświetleniach laserem:

efekty depilacji laserowej

Kolejne etapy depilacji pachy:
przed, po 2 zabiegach,  po 4 zabiegach (całkowite usunięcie owłosienia)

efekty depilacji laserowej

Broda kobiety:
przed i po 5 zabiegach depilacji laserowej

efekty depilacji laserowej

Afrodyta w liczbach


1

z najlepszych salonów w Warszawie
11

prestiżowych nagród
28

lat doświadczenia
12 000

zadowolonych klientów
21 000

wykonanych zabiegów

close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonimy do Ciebie!


* Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych lub przekazany dalej.
Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
Rejestracja
Wyślij zapytanie
na interesujący Cię temat...

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Afrodyta Expert of Beauty, Warszawa C.H. Blue City,  Al. Jerozolimskie 179 w celach marketingowych oraz dla prawidłowej realizacji usługi "umów wizytę".

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close