Depilacja laserowa

Laser Pil

Laser Pil to pierwszy laser NEODYMOWO-YAGOWY, który zapewni Ci najbezpieczniejszą, całkowicie bezbolesną i permanentną depilację każdego koloru i rodzaju owłosienia. Likwiduje on równie dobrze włosy ciemne, jak i jasne przy każdym kolorze skóry (również opalonej). Wyjątek stanowią siwe włosy (bez pigmentu), gdyż biały kolor odbija światło. Nie należy usuwać również meszku włosowego, ponieważ stanowi on fizjologiczną barierę ochronną skóry.

Laser Pil jako jedyny laser do depilacji stosowany w Polsce, nie działa na melaninę, zawartą we włosach i skórze, a jedynie na brodawki włosa. Dzięki temu, laser usuwa je bez ryzyka poparzeń, podrażnień czy przebarwień. Jest to zabieg bezbolesny, a jedyne co można odczuwać, to delikatne mrowienie i ciepło.

Laser Pil działa na zasadzie fototermolizy selektywnej, co oznacza, że dociera aż do brodawki włosa i skutecznie ją niszczy, nie naruszając przy tym żadnych komórek skóry.

Laser Pil przy każdym zabiegu definitywnie usuwa od 20% do 30% włosów (te które są aktualnie w fazie wzrostu). W związku z tym należy wykonać minimum 3 naświetlenia w odstępach 4-6 tygodni. Ostateczna ilość zabiegów zależy od cech osobniczych pacjenta, stanu wyjściowego, oraz stosowanych dotychczasowo metod depilacji.

Jedynie nasz personel został przeszkolony bezpośrednio w firmie, która opracowała ten sposób depilacji - Vanity Line w Ovadzie we Włoszech. Posiadamy również, największe doświadczenie wynikające z wykonania już ponad 10.000 zabiegów. Nad całością czuwa lekarz - specjalista z zakresu Medycyny Estetycznej i dermatologii.

Skontaktuj się ze specjalistami z Salonu Kosmetycznego Afrodyta Expert of Beauty.

UsługaCenaCzas
wąs250 zł10 min
broda250 zł15 min
baki250 zł10 min
policzki300 zł20 min
pachy350 zł15 min
brodawki250 zł10 min
przedramiona500 zł20 min
całe ręce700 zł30 min
linia biała200 zł10 min
brzuch500 zł30 min
klatka piersiowa500 zł30 min
ramiona350 zł20 min
plecy(góra)500 zł20 min
plecy(dół)350 zł15 min
plecy całe600 zł40 min
bikini pachwiny400 zł15 min
bikini głębokie500 zł20 min
bikini całe600 zł30 min
łydki600 zł30 min
łydki z kolanami650 zł30 min
uda650 zł30 min
całe nogi1200 zł1 godz

Dowiedz się więcej o Laserze Pil

Laser Pil stworzony przez włoską firmę Vanity Line, to pierwszy laser Neodymowo-Yagowy, przeznaczony wyłącznie do depilacji laserowej, którego głównym celem nie jest, jak dotychczas melanina lecz hemoglobina, a dokładniej, maleńkie kapilary (naczynka krwionośne), które odżywiają macierz włosa w fazie jego wzrostu (anagen).

111laserpill_1

Laser Pil skutecznie usuwa włosy ze wszystkich części ciała, zarówno z tych mniejszych i delikatniejszych (twarz, pachy, bikini), jak i tych bardziej obszernych (nogi, plecy, klatka piersiowa). Wyjątek stanowią okolice oczu (zabieg wykonuje się w specjalnych okularach ochronnych) oraz wnętrze nosa i ucha. Zabiegi trwają od 15 minut na górnej wardze, do 4-6 godzin w przypadku nóg.

111laserpill_2

Jak wpływa to na przebieg i efekty depilacji laserowej?
Nie ma znaczenia kolor owłosienia czy skóry. Laser Nd - Yag skutecznie usuwa każdy rodzaj włosa, również blond (wyjątek stanowią włosy siwe, gdyż biały kolor odbija światło lasera). Nie występuje również ryzyko poparzeń, podrażnień, czy przebarwień w przypadku ciemnej karnacji.
Depilacja laserwowa jest absolutnie bezpieczna i bezbolesna. Urządzenie działa bowiem na zasadzie fototermolizy selektywnej - promień lasera dociera do cebulki włosa, nie naruszając i nie podrażniając innych komórek skóry.
Zabieg jest szybki i skuteczny. Pojedynczy zabieg usuwania włosów np. znad górnej wargi trwa 5 - 10 minut i pozwala na trwałe zniszczenie około 30% mieszków włosowych.
Cena zabiegu. O ostatecznej cenie decyduje ilość impulsów zużytych na zabieg. Suma ta wynika z wielkości depilowanej powierzchni oraz z gęstości owłosienia.
Przeciwwskazania. Zabiegu nie wykonuje się jedynie w przypadku występowania stanów zapalnych skóry, lub gdy przyjmowane są leki mogące wywołać fotouczulenie.

CHARAKTERYSTYKA LASERA Nd - Yag
Laser - to urządzenie, które jest źródłem światła o różnej mocy, które charakteryzuje się :
monochromatycznością - stałą długością fali,
jednokierunkowością - nie rozprasza się,
selektywnością działania światła laserowego (każda długość wiązki światła "czyta" inne komórki skóry).
W przypadku lasera Nd -Yag, ośrodkiem aktywnym dla źródła światła jest NEODYMIO - YAG - diament syntetyczny.

ZASADA DZIAŁANIA
Podstawowym celem lasera Nd - Yag NIE jest MELANINA (jak w większości dotychczasowych laserów stosowanych do depilacji laserowej), lecz BRODAWKA SKÓRNA, sformowana z maleńkich naczyń włosowatych, otaczających mieszek włosowy (oraz dopiero w dalszej kolejności melanina, keratyna i lipoproteiny błon komórkowych). Światło lasera dociera do brodawki i koaguluje kapilary odżywiające cebulkę (mieszek) włosa, nie odżywiany mieszek obumiera - jeśli nie ma mieszka - nie ma włosa. Laser nie narusza innych naczyń krwionośnych, gdyż naczynia brodawki są dużo mniejsze i mają wolniejszy przepływ krwi od pozostałych, a tylko takie widzi światło naszego lasera.
Bardzo istotną sprawą jest też długość fali lasera Nd - Yag, która wynosi 1064 nanometry (najdłuższa z dotąd stosowanych i wystarczająca aby penetrować skórę na głębokości 5 - 6mm, czyli tej, na której znajdują się cebulki włosów).
Laser (każdy) atakuje i niszczy jedynie włosy w fazie wzrostu (anagenu), gdyż tylko wtedy mieszek jest tak bogato unaczyniony (i tylko wtedy melanocyty produkują melaninę).


CYKL WZROSTU WŁOSA
ANAGEN - faza wzrostu
KATAGEN - faza regresywna
TALOGEN - faza spoczynku
Ad.1. W fazie wzrostu mieszek włosowy jest bogato unaczyniony - odżywia włos. Komórki macierzy są bardzo aktywne - rozmnażają się. Melanocyty produkują melaninę odpowiedzialną za kolor włosa.
Ad.2. W tej fazie następuje atrofia struktury włosa - nie ma tak bogatego unaczynienia, a melanocyty nie produkują barwnika.
Ad.3. Następuje odpoczynek, ustają wszystkie funkcje, pod martwą macierzą rodzi się nowy włos (cykl rozpoczyna się od początku).
Nie można dokładnie określić czasu trwania poszczególnych faz, zależy to od wielu czynników :
cech osobniczych
obszaru na którym występują włosy (nie istnieje żaden uniwersalny schemat)
metod depilacji laserowej, jakim poddawany był dany obszar (przy prawidłowo dobranych i przeprowadzonych zabiegach cykl wzrostu włosa jest bardziej uregulowany).


Porównanie systemów depilacji laserowej opierających się na fotolizie selektywnej
Zastosowanie technologii, które wykorzystują energię świetlną do depilacji laserowej zatacza coraz szersze kręgi.
Dlaczego światło? Jego zastosowanie jest oparte o zasadę określoną jako fotoliza selektywna, w oparciu o którą pewne szczególne długości fali świetlnej (tzn. określone barwy światła) mogą być pochłaniane, w specyficzny sposób, wyłącznie przez określone składniki skóry (melanina, krew, itp.), powodując w niej selektywne zniszczenia poprzez rozchodzenie się ciepła. Im bardziej specyficzny rodzaj światła, tym mniejsze uszkodzenia, które może ono spowodować na pozostałej skórze. Zapoznajmy się z podstawowymi, stosowanymi metodami:
Światło impulsowe o szerokim spektrum lub "Spilight system"
Zastosowanie białego światła, które stanowi sumę większej ilości fal świetlnych o różnej barwie. Światło, przechodząc przez pryzmat, rozkłada się na główne składowe długości fal, z efektem, który możemy nazwać tęczą.
Szeroki strumień fal świetlnych uderza w skórę oraz w mieszki włosowe powodując zniszczenie. Wynik depilacji laserowej jest dobry, jakkolwiek istnieją pewne działania uboczne, źle tolerowane przez pacjentki, prawdopodobnie ze względu na niewielką specyfikę fototermolizy. Skóra ulega gwałtownemu zaczerwienieniu, które utrzymuje się przez wiele tygodni, w niektórych przypadkach mogą pojawić się pęcherze.
Urządzenia laserowe
Te urządzenia są w stanie wybrać, a zatem emitować jeden rodzaj długości fali świetlnej, są one bardzo specyficzne. Jakkolwiek urządzenia te zostały niedawno zastosowane do depilacji laserowej, istnieje już wiele aparatów laserowych, używanych do tego celu. Rozejrzyjmy się po dżungli propozycji i spróbujmy zapoznać się lepiej z możliwościami, z rodzajami laserów oraz ze skutkami ubocznymi zabiegów.

Laser rubinowy
Emituje intensywne , czerwone światło (długość fali 694 nm), które zasadniczo zostaje pochłonięte przez melaninę. Niestety, substancja znajduje się nie tylko we włosie, ale jest skoncentrowana w powierzchniowych warstwach skóry przez które przechodzi promień lasera. Skutki? - ryzyko oparzeń (ponieważ energia świetlna pochłonięta przez melaninę uwalnia ciepło w naskórku), rumień, a przede wszystkim białe plamy, spowodowane zniszczeniem komórek barwnikowych naskórka (szczególnie przy ciemnej skórze). Poza tym depilacja tym laserem jest dość przykra ponieważ pacjentka zgłasza pieczenie, czasami bardzo mocne. A wyniki? Dobre przy ciemnych włosach (ok. 25% przy każdym przejściu lasera), słabe przy jasnych włosach, zerowe przy włosach białych. Inny problem polega na tym, że promień lasera penetruje ze skuteczną energią tylko w odległości ok. 5 mm od powierzchni skóry natomiast cebulki włosowe w fazie wzrostu (anagen) znajdują się od 5 do 15 mm pod naskórkiem.
Laser aleksandrytowy
Emituje fale o długości 755 nm (pomiędzy promieniowaniem czerwonym, a podczerwonym), dobrze pochłaniane przez melaninę. Te same spostrzeżenia co i przy laserze rubinowym.
Q - switched Nd z chromoforem egzogennym
laser zazwyczaj stosowany przy tatuażach, emituje promienie świetlne o wysokim natężeniu, w bardzo krótkim czasie (miliardowe części sekundy). Stosowany razem z czarnym żelem węglowym, który absorbuje całą długość fali światła. Żel, bez którego nie dojdzie do skutecznej depilacji laserowej, po przejściu do kanalika włosowego może przechwycić energię światła i zniszczyć cebulkę. Wyniki kliniczne wydają się być dobre, ale zabiegi są kosztowne ponieważ urządzenie jest bardzo drogie. Poza tym naświetlanie laserem uwalnia energię wewnątrz kanalika włosowego, mogą wystąpić prawdziwe mikro wybuchy z możliwością powstania maleńkich blizn.
Laser z diodą impulsową o dużej energii
Ostatnio pojawił się w USA laser z diodą (emituje promienie podczerwone ok. 900 nm), który może uwolnić przy każdym impulsie dawkę dużej energii (40 Joule/cm2). Daje dobre wyniki (25% utraty włosów przy każdym przejściu) ale też skutki uboczne.
Laser o małej mocy z diodą (poniżej 5 W)
stosowany razem z żelem, który hamuje wzrost włosów. Ponieważ ten laser ma małą moc, nie jest jasne w chwili obecnej (niewiele istniejących badań naukowych) czy depilacja zależy od działania żelu czy od działania lasera.
Laser Nd-Yag o długim impulsie
Ostatnio stworzony, owoc technologii włoskiej. Emituje fale o długości 1064 nm. Penetruje na głębokość ponad 5 mm. Stosowanie nie jest bolesne, wydaje się, że działa na większą ilość elementów powodujących wzrost włosa (melanocyty, naczynia skóry właściwej oraz lipoproteiny błon komórkowych), daje dobre wyniki przy każdym rodzaju włosów (poza siwymi). Wyniki ostatnich badań we Włoszech drukowane w znanym przeglądzie ''Dermatologic Surgery'' wykazują, że po jednym przejściu lasera ginie ok. 30% włosów i nie występują żadne uszkodzenia takie jak rumień, czy blizny pooparzeniowe. Poza tym laser daje doskonałe wyniki przy ciemnej skórze ponieważ nie powoduje odbarwień skóry poddanej zabiegowi.

DEPILACJA LASEREM NEODYMOWO - YAGOWYM
Niepożądane owłosienie ciała stanowi zdecydowanie powszechny problem, a stosowane metody rozwiązania go mają pewne ograniczenia, dają skutki uboczne oraz niezadowalające wyniki. Idealna depilacja laserowa powinna być skuteczna, szybka i nie powinna powodować bólu, ani skutków ubocznych. Ostatnie prace w dziedzinie rozwoju aparatów, w których wykorzystana jest energia światła, doprowadziły do znacznych postępów w technice depilowania. Poniżej podajemy streszczenie publikowanego już opracowania dot. depilacji laserem Nd- YAG o długim impulsie.
Opracowanie odnosi się do zabiegów przeprowadzonych na 72 osobach, w wieku od 20 do 49 lat w ciągu 7 miesięcy.
Wśród tych osób 71 było rasy białej i przedstawiało fototypy od II do IV, jedna osoba rasy azjatyckiej - fototyp V.
17 osób miało włosy blond, 53 - szatyni lub czarne, 2 - rude.
Na podstawie cech klinicznych dokonano podziału na 3 grupy:
25 osoby (22 osoby płci żeńskiej oraz 3 płci męskiej) prosiły o depilację laserową wyłącznie w celach estetycznych; wszyscy posiadali normalne rozłożenie owłosienia w stosunku do części anatomicznych oraz płci;
23 kobiety z dziedzicznym, nadmiernym owłosieniem;
24 osoby (22 kobiety i 2 transseksualiści) przerzedzenie włosów.
Przed rozpoczęciem zabiegu laserem Nd-YAG, obszar poddawany zabiegowi został ogolony, promień podłączony do światłowodu był emitowany przez szczelinę o średnicy 4 mm, z energią od 23 do 40 J/cm2 , w zależności od rodzaju włosa.
Dawki stosowane dla różnych rodzajów i kolorów włosa:

Kolor,  rodzaj, usytuowanie  włosówDawka
Blond, cienkie, kasztanowe jasne, ciemne, ramiona, nogi30-40  J/cm2
Blond, cienkie, kasztanowe jasne, ciemne inne miejsca23-30  J/cm2
Blond, kasztanowe jasne, pachy, pachwiny40 J/cm2
Ciemne, pachy i pachwiny30 J/cm2
Zarost na twarzy23-30 J/cm2

W miarę potrzeby zmniejszany był strumień w zależności od uczucia dyskomfortu zgłaszanego przez pacjenta podczas zabiegu. Uderzający promień pozwalał na poddanie zabiegowi w sposób jednolity całego obszaru oraz przyległych miejsc i zapobiegał możliwym przesunięciom.
Zabiegom poddane były następujące części ciała:
twarz i szyja (22 osoby), pachwiny (20), klatka piersiowa (16), brzuch (10), nogi (10), policzki (7), ramiona (2), pachy (2).
Po zakończeniu zabiegu zabronione jest wystawianie na działanie słońca depilowanej części ciała przez 20 dni.
Osoby, które prosiły wyłącznie o przerzedzenie ilości włosów, a nie o całkowitą depilację laserową były poddane jednemu zabiegowi oraz wizytom kontrolnym co 4 tygodnie przez 7 miesięcy.
Ci, którzy prosili o całkowitą depilację laserową poddawani byli zabiegowi co 4 tygodnie, aż do uzyskania żądanego rezultatu. Kolejne kontrole trwały od jednego do siedmiu miesięcy.

WYNIKI
Każdy zabieg laserem pozwolił usunąć ok. 20 - 40% owłosienia na depilowanej części ciała, w zależności od rodzaju włosa oraz zastosowanej dawki. Uzyskane rezultaty utrzymywały się przez kolejne 28 tygodni. Siedem osób z Grupy 1 oraz wszystkie osoby z Grupy 2 były zadowolone z wyników i nie prosiły o dalsze zabiegi. 18 osób z Grupy 1 i wszystkie osoby z Grupy 3, (które poprosiły o całkowite usunięcie całego owłosienia z części ciała poddawanej zabiegowi) po średnio 5 zabiegach osiągnęły rezultat całkowitej depilacji laserowej.
Ilość zabiegów dla różnych rodzajów i kolorów włosa:

Kolor,  rodzaj, usytuowanie                                        włosówIlość  zabiegów
Blond, cienkie, kasztanowe jasne,  ciemne,                                      ramiona, nogi4 - 6
Blond, cienkie, kasztanowe jasne,  ciemne                                      inne miejsca3 - 4
Blond, kasztanowe jasne, pachy,  pachwiny3 - 4
Ciemne, pachy i pachwiny6 - 8
Zarost na twarzy6 - 8


EFEKTY UBOCZNE
Trzydzieści osiem osób zgłosiło lekkie pieczenie. Wśród tych osób 35 (owłosienie ciemne i sztywne) zgłaszało znaczny dyskomfort przy natężeniu 40 J/cm2. Ten dyskomfort został zmniejszony poprzez obniżenie natężenia dawki oraz zwiększenie ilości zabiegów powyżej ilości koniecznej dla osób o jaśniejszym owłosieniu. Żadna osoba nie odczuwała bólu podczas zabiegów oprócz depilowania pach. Zastosowane natężenie dawki nie spowodowało śladów obrażeń związanych z uszkodzeniem naskórka, takich jak długotrwały rumień lub pojawienie się pęcherzy.

WNIOSKI
Trudność związana z trwałą depilacją laserową jest zasadniczo związana z tym, że początek włosa znajduje się głęboko w skórze (w fazie wzrostu ponad 5 mm poniżej powierzchni naskórka) co chroni mieszek włosowy przed szkodliwymi działania o różnym natężeniu. Można trwale uszkodzić włos tylko wtedy, kiedy zostanie zniszczona najgłębsza część mieszka. Teoretycznie, techniki stosujące energię światła dają wyraźne korzyści w porównaniu z tradycyjnymi metodami. Według zasady fototermolizy selektywnej promień lasera powinien być w stanie trafić wyłącznie w strukturę włosa bez uszkadzania okalających ją tkanek. Wszystkie dotychczas próbowane metody dają pewne efekty uboczne, szczególnie ból, pęcherze, hiperpigmentację, słabe zabarwienie krwinek i/lub długotrwały rumień. Wyniki niniejszych badań pokazują, że zabieg laserem Nd - YAG umożliwia uzyskanie dobrej depilacji. Podczas względnie małej ilości zabiegów, bez powstawania blizn lub innych efektów ubocznych, zostały osiągnięte dobre wyniki, szczególnie na osobach o ciemnej skórze, nie wystąpiły białe plamy ani odbarwienia. Ten szczególny promień lasera, o długości równej 1064 nm przechodzi poniżej powierzchni skóry na głębokość ponad 5 mm i dochodzi do najgłębiej znajdujących się mieszków włosowych. Promień działa na wszystkie rodzaje i kolory włosów poza białymi.

PRZEKONAJ SIĘ NA WŁASNEJ SKÓRZE, JAK TO DZIAŁA:

Za darmo, proponujemy skorzystanie z próbnego zabiegu depilacji laserowej. Polega on na poddaniu naświetlaniu laserem, powierzchni 10cm2 w dowolnym miejscu ciała (poza twarzą). Zabieg ma na celu pokazanie skuteczności działania naszego lasera oraz przekonać o jego absolutnym bezpieczeństwie i bezbolesności.
A oto jak wyglądają efekty zabiegów laserowej depilacji na poszczególnych częściach ciała:
Plecy mężczyzny przed zabiegiem i po 3 naświetleniach laserem:

111laserpill_4

Kolejne etapy depilacji pachy:
przed, po 2 zabiegach,  po 4 zabiegach (całkowite usunięcie owłosienia)

111laserpill_5

Broda kobiety:
przed i po 5 zabiegach depilacji laserowej

111laserpill_6

 

close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonimy do Ciebie!


* Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych lub przekazany dalej.
Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
Rejestracja
Wyślij zapytanie
na interesujący Cię temat...

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Afrodyta Expert of Beauty, Warszawa C.H. Blue City,  Al. Jerozolimskie 179 w celach marketingowych oraz dla prawidłowej realizacji usługi "umów wizytę".

Prezent dla Ciebie
Bon zniżkowy 50 zł

Zapisz się na nasz newsletter i odbierz bon zniżkowy o wartości 50 zł na pierwszą wizytę w naszym salonie:

Telefon
E-mail
Imię
x

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

lista mailingowa BTB obslugiwana jest przez FreshMail
 

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close

program lojalnościowy